Regały zaczepowe – rozwiewamy wątpliwości

W naszych kontaktach z klientami często spotykamy się z obiekcjami dotyczącymi konstrukcji regałów zaczepowych. Obawy te wynikają z dotychczasowych doświadczeń z tanimi „regałami marketowymi”. Niestety w parze z niska ceną nie da się połączyć wysokiej jakości i nabywcy niskobudżetowych wzorów regałów z blach płaskich o grubości 0,5 mm – 0,8 mm doświadczają niemiłego rozczarowania po zmontowaniu regału odkrywając, że nieobciążony regał ma problemy z zachowaniem pionu a po zapełnieniu półek względna stabilność potrafi zapewnić mu tylko wielopunktowe mocowanie do ścian. Proszę jednak zwrócić uwagę, że wszystkie profesjonalne regały do zastosowań ciężkich – regały paletowe, regały longspan i regały ciężkie to zawsze systemy zaczepowe. Dobrze opracowana konstrukcja, właściwe zastosowanie materiałów i sposób budowy systemu zamka zaczepowego zapewnia sztywność i stabilność całej konstrukcji. Najdoskonalsze systemy regałów to połączenie konstrukcji skręcanych (wykrzyżowania słupów i ram nośnych) oraz technologii belek nośnych z wielopunktowym zespołem zaczepowym samoklinującym.

Stosowanie bardzo cienkich materiałów do wykonania elementów regałów uniemożliwia korzystanie z metody skręcania śrubami poszczególnych części. Cienka blacha nawet skręcona zawsze będzie miała tendencję do wyginania się w trakcie użytkowania. Łatwiej jest więc wyprodukować taki regał w systemie zaczepowym i zobowiązywać jednocześnie nabywców do dodatkowego mocowania regału do ściany niż zainwestować w lepszej jakości materiał i konstrukcję.

Unikamy tego typu sztucznych oszczędności i opracowujemy zawsze konstrukcje gwarantujące bezpieczeństwo użytkowania oraz stabilność konstrukcji regałów zaczepowych ciężkich jak regały paletowe ale również regałów sklepowych, typu longspan i zwykłych regałów magazynowych.

Regał sprawdzające się w systemie skręcanym na śruby to zawsze elementy wyposażenia archiwów, regały biurowe lub regały archiwalne.