Regały wtykowe, zaczepowe – rozwiewamy wątpliwości

W naszych kontaktach z klientami często spotykamy się z obiekcjami dotyczącymi konstrukcji regałów zaczepowych. Obawy te wynikają z dotychczasowych doświadczeń z tanimi „regałami marketowymi”. Niestety w parze z niska ceną nie da się połączyć wysokiej jakości i nabywcy niskobudżetowych wzorów regałów z blach płaskich o grubości 0,5 mm – 0,8 mm doświadczają niemiłego rozczarowania po zmontowaniu regału odkrywając, że nieobciążony regał ma problemy z zachowaniem pionu a po zapełnieniu półek względna stabilność potrafi zapewnić mu tylko wielopunktowe mocowanie do ścian. Proszę jednak zwrócić uwagę, że wszystkie profesjonalne regały do zastosowań ciężkich – regały paletowe, regały longspan i regały ciężkie to zawsze systemy zaczepowe.

Stabilna konstrukcja regału wtykowego zaczepowego

Dobrze opracowana konstrukcja, właściwe zastosowanie materiałów i sposób budowy systemu zamka zaczepowego zapewnia sztywność i stabilność całej konstrukcji. Najdoskonalsze systemy regałów to połączenie konstrukcji skręcanych (wykrzyżowania słupów i ram nośnych) oraz technologii belek nośnych z wielopunktowym zespołem zaczepowym samoklinującym.
Stosowanie bardzo cienkich materiałów do wykonania elementów regałów uniemożliwia korzystanie z metody skręcania śrubami poszczególnych części. Cienka blacha nawet skręcona zawsze będzie miała tendencję do wyginania się w trakcie użytkowania. Łatwiej jest więc wyprodukować taki regał w systemie zaczepowym i zobowiązywać jednocześnie nabywców do dodatkowego mocowania regału do ściany niż zainwestować w lepszej jakości materiał i konstrukcję.

Wybierz najwyższą jakość regału wtykowego zaczepowego

Unikamy tego typu sztucznych oszczędności i opracowujemy zawsze konstrukcje gwarantujące bezpieczeństwo użytkowania oraz stabilność konstrukcji regałów zaczepowych ciężkich jak regały paletowe ale również regałów sklepowych, typu longspan i zwykłych regałów magazynowych.
Regały sprawdzające się w systemie skręcanym na śruby to zawsze elementy wyposażenia archiwów, regały biurowe lub regały archiwalne.
Oferowane przez nas produkty mają nogi wykonane z blachy, natomiast półki mogą być blaszane lub zrobione z płyty wiórowej. Każdy element konstrukcji jest przystosowany do określonego obciążenia wskazanego w opisie mebla. Podajemy zarówno wartość dla jednej półki, jak i całego regału wtykowego, aby ułatwić klientom prawidłowe rozmieszczanie towarów. Nośność zależy od grubości, szerokości oraz rodzaju materiału zastosowanego do wyrobu modułów. Może ona wynosić 70-4500 kg.

Różne zastosowania regałów wtykowych zaczepowych

Produkty Rema Storage Solutions doskonale pełnią swoje funkcje w magazynach, sklepach, archiwach, piwnicach, garażach, warsztatach, laboratoriach, obiektach gastronomicznych i w każdym innym miejscu, w którym konieczne jest przechowywanie towarów. Regały wtykowe stanowią najlepszy wybór, ponieważ są łatwe w montażu i umożliwiają wykonanie całej zabudowy pomieszczenia dzięki temu, że łączą się ze sobą w moduły. W wielu modelach dostępna jest opcja zamknięcia mebla z boku i z tyłu, aby zabezpieczyć przechowywane w nim dokumenty, narzędzia czy żywność. Ponadto artykuły można uzupełnić o drzwi, wieszaki, barierki, schody, zawieszki, listwy cenowe, systemy jezdne i inne przydatne elementy.
Meble dostępne w naszym sklepie zostały wykonane zgodnie z obowiązującą w Polsce normą PN-88/M-78321 „Regały magazynowe wolnostojące. Wymagania i badania”, zatem spełniają najwyższe kryteria jakości i starannego wykonania.

Wygoda montażu i użytkowania regałów wtykowych

Elementy zabudowy magazynów i innych pomieszczeń przeznaczonych do przechowywania różnych produktów są wytwarzane z profili stalowych lakierowanych farbą proszkową. W wybranych modelach klienci mogą wybrać kolor nóżek. Połączenie tego materiału z półkami z płyty wiórowej lub metalu zapewnia bardzo dużą wytrzymałość oraz stabilność. Regałów wtykowych nie trzeba mocować do ściany. Montaż takich elementów jest wyjątkowo prosty – wystarczy włożyć półki na wybranej wysokości w otwory znajdujące się w profilach, dostosowując ich rozmieszczenie do indywidualnych potrzeb. Nie są potrzebne do tego profesjonalne narzędzia ani śruby.